В навечерието на 24 май – Денят на българската просвета и култура и славянската писменост малките ученици отправят пъстър и тържествен поздрав към всички учители
Видео поздрав от ученици от 2.б клас
Учители от НЕ
Учители от НЕ
Обичта към книгата се ражда в дома през детството. Защото това е любов към хората, към близките. Любов към четенето, която трябва да се поддържа през целия живот. Да се храни с хубави книги, с подходящи четива, присъстващи в сайтове и приложения на съвременните дегитални технологии.
Днес грижа за нашето добро и успешно образование, за избора ни на книги и учебници е не толкова на нас самите или родителите ни, а на нашите учители. На тези, които приеха със сърце мисията, завещана им от Първоучителите – Кирил и Методий. Първоучителите, които ни дариха книги на роден език!
Книгата е може би най-сложното и велико чудо от всички чудеса, създадени от човечеството по пътя му към щастие и бъдещо могъщество. „Книгите са най-тихите и най-верните приятели, те са най-откритите и най- мъдрите съветници и в същото време най-търпеливите учители“ – казва Чарлз Елиът.
Съвременните технологии отварят за нас друг свят – отварят портал към бъдещето. Но колкото и да са образователни, те не могат да заменят човешкото общуване или прочита на хубава книга.
„Търсете хора, разговорът с които би струвал колкото хубава книга! Търсете книги, четенето на които би струвало колкото разговор с философи!“ – казва Пиер Бауст.
С уважение към книгата и нейните създатели подходихме днес – в навечерието на 24-ти май – Денят на славянската писмености българската просвета и култура – за да благодарим на нашите учители за отговорната мисия да образоват и възпитават бъдещето на България.
VIII „А“ клас с кл. р-л Росица Стратиева
Проектът е на обща стойност 104 959 178,01 лева и се финансира по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“, съфинансирана от Европейския социален фонд. Продължителността на проекта е 36 месеца – от 15.10.2019 г. до 15.10.2022 г.
От началото на втория срок, в училището започнаха занимания по интереси по дигитални умения и кодиране, като част от цялостното изпълнение на проект „Образование за утрешния ден“, изпълняван от Министерството на образованието и науката.
С проекта се цели отварянето на образованието и образователните институции към дигиталните технологии чрез внедряването на нови решения за по-добро персонализирано обучение, което да позволи на учителите да предприемат мерки с по-точни и ефективни подходи към всеки отделен учащ и повишаване на мотивацията чрез насърчаване на самостоятелното обучение и самооценка, включително извън класната стая.
Специфичните цели на проекта са насочени към: усвояване на знания и умения за работа в дигиталното общество; подобряване на достъпа до образование, в т.ч. чрез използване на леснодостъпни платформи и мобилни приложения; намаляване на различията в резултатите от ученето в различните училища и населени места; модернизиране на методите и средствата за обучение; повишаване на качеството на образованието, за по-добрата дигитална подготовка на учащите се, с цел по-бърза и по-лесна реализация на пазара на труда; насърчаване модернизирането на образованието и ученето през целия живот; осигуряване на условия и подкрепа за прилагането на педагогически иновации и съвременни подходи на преподаване.
В момента се работи по ДЕЙНОСТ 6 – Повишаване на дигиталната компетентност и умения на учениците под формата на извънкласни дейности, което включва създаване на клубове по интереси и допълнителни занимания по ключови дигитални умения – базови и за напреднали, включително и компютърно моделиране/кодиране.
Сформирането на клубовете по интереси по ключови дигитални умения – базови и за напреднали започна от 06.02.2020 година, като са сформирани два клуба – „Млад графичен дизайнер“ с ръководител Силвия Александрова и ученици от 5 клас; „ Компютърна работилница“ – с ръководител Ивелина Колева и ученици от 6 клас.
Заповед на Министъра на образованието и науката
ПРОЕКТ НА МОН BG05M2ОP001-2.012-0001 „ОБРАЗОВАНИЕ ЗА УТРЕШНИЯ ДЕН“
ПРАВИЛА ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ДЕЙНОСТ 6
Целта на празника е да отбележи не само хубавите и щастливи мигове, а и да обърне внимание на проблемите.
Да имаш място, където да отидеш – това е домът.
Да имаш някой, когото да обичаш – това е семейството.
Да имаш и двете – това е благословия.
Ето как някои от нашите ученици представиха своите семейства
Моят дом и моето семейство – Мирел
Домът е онова единствено място – Ниляй
Презентация за семейството – Данчо
Моят дом и моето семейство – Едже
Нашето семейство – Галена и Невена
Никога не забравяй:
– да се обаждаш на семейството си не само в тежки и трудни;
– да не пропускаш семейни сбирки;
– да казваш „Обичам те“ не само когато и ти се нуждаеш да учеш същото;
– не пренебрегвай семейството заради работата си, защото тя няма свършване;
– единствено семейството ще ти прости всички грешки, независимо какви са те.
Поздравления за нашите ученици, представили се отлично на олимпиади и национални състезания и конференции
Юбилейни грамоти на заслужили педагози
Спомняте ли си първият учебен ден, мили дванадесетокласници?
Най- радостният миг за вас, в който за първи път прекрачихте прага на училището. Посрещнахме ви с радост и вълнение. А вие гледахте с греещи и любопитни очички.
Ние – вашите учители, никога няма да забравим този ден и винаги ще носим спомена в сърцaта си…
„Гергьовден – един от най-големите християнски празници, приет в по-ново време за Ден на храбростта и воинската чест, празник на скотовъдите и плодородието.“
Свои изследвания за празнуването на този ден ни представят учениците от 8 клас Невена Желязкова, Есра Рамис и Юксел Айдън.
А Галина Маринова представя ритуалите на този ден в с. Жегларци
Със Заповед РД-31-453 от 04.05.2020 г. на МОН и РУО-Добрич, на основание чл. 190, ал.3, т.9 от ЗПУО и във връзка с чл. 139, ал. 1 и ал. 2 от Наредбата за приобщаващо образование, относно отлагане по обективни причини от задължително обучение в първи клас, е необходимо родителите на децата да подадат заявление за отлагане от задължително обучение в първи клас.
Заявлението се подава в училището, в което се обучава детето, сканира се и се изпраща на е-пощата на РУО-Добрич в срок до 30.05.2020 г.
Другите документи ще се разглеждат от РЕПЛРДУСОП по процедура и график, съобразени със извънредното положение във връзка с COVID-19.